The Blog

Риэлтор – это звучит гордо

על דפי עיתון זה מתפרסמות לעתים קרובות כתבות על מה שקורה בשוק הנדל”ן, כיצד מתפתחים הדברים, מה הן הנטיות המסתמנות, מה אומרים האנליסטים וכמובן, מה מייעצים המומחים.

היום ביקשנו שעל השאלות שלנו יענה סלאבה בירמן- אחד מהבעלים של סוכנות התיווך המובילה בראשון לציון.

–         כמה זמן קיימת החברה שלכם והאם אתה זוכר כיצד הכול התחיל?

–         בימים אלו אנו חוגגים עשור. כמובן שאני זוכר כיצד אני והשותפים שלי בנינו לבנה אחר לבנה את העסק שלנו, העמדנו אותו על הרגליים, אפשר לאומר שגידלנו אותו כמו ילד. היום קוראים לנו בעיר “המפלצות של השוק”, אך בימים ההם, לפני עשר שנים , עשינו לאט ובזהירות את צעדינו הראשונים על בשרנו כיצד לשרוד בתנאי התחרות האכזרית, אשר הייתה ועודנה קיימת בתחום זה.

–         האם זה נכון  שבשנים האחרונות נסגרו סוכנויות נדל”ן רבות?

–         אכן כך. העניין הוא שנכון לרגע זה קיימות יותר מ-50 סוכנויות בעיר, אך לא כולם עושים עבודה איכותית. פעמים רבות מגיעים אלינו אנשים בעלי ניסיון מר עם סוכני נדל”ן, הם כבר לא סומכים על כל אחד. איבוד אימון הלקוח  היא הבעיה העיקרית בעבודה שלנו, כי מאוד קשה לזכות בו שוב.

לעבוד עם אדם אשר היו לו בעיות עם סוכנות נדל”ן אחרת זה מאוד לא פשוט.

–         על פי הניסיון שלך- מה צריך לעשות על מנת להחזיק מעמד בשוק ולא להגיע למצבן של הסוכנויות שנסגרו?

–         על מנת לשרוד, למרות התחרות הקשה, צריך לשפר את רמת השירות. לנהל נכון את העובדים, להעניק  להם את הידע הנחוץ והמעודכן ביותר בכל רגע נתון ולעלות את הרמה המקצועית שלהם. כלומר, צריך כל הזמן ללכת קדימה. אנחנו לא מפחדים מתחרות, בעזרתה אנחנו מתחזקים!

–         כמה אנשים עובדים אצלכם כרגע?

–         נכון להיום יש לנו כעשרים עובדים קבועים,  ניתן לאומר בני משפחה. מאוד חשוב לנו לשמור על יחסים טובים בין עובדי החברה זה עוזר לגיבוש ושיתוף פעולה ביניהם.

כל סוכן שמגיע לעבודה מיד מרגיש…..בבית. אנו מארגנים לעתים קרובות ימי צוות, טיולים, משחקי פיינטבול ועוד.

כל עובד זוכה ליחס אישי ולא צריך להתמודד לבד עם קשיי התאקלמות בעבודה.  עובדים אצלנו מומחים אשר מוכנים בכל רגע לעזור, לייעץ ולכוון את העובד המתחיל ואם יש צורך, לעבוד בצמוד אליו בשלביו הראשונים.

–         רבים חוששים שבמקצוע שלכם לא יודעים מה יקרה מחר, ומעדיפים להרוויח פחות-אך על בטוח.

–         במציאות זה בדיוק ההפך. קריירה בנדל”ן פותחת בפני האדם אין סוף אפשרויות. האדם זוכה להכיר וליצור קשרים עם האנשים המובילים בתעשייה: כלכלנים, בנקאים, עורכי דין, חברות בניה ומשקיעים.  האדם מקבל הזדמנות אמיתית להתפרנס בכבוד וכך גם את האפשרות לקבוע לעצמו את סדר היום המתאים לו. בעשור האחרון הכשרנו יותר מדור אחד של סוכנים, אשר בבעלות רבים מהם חברות נדל”ן בארץ, ואחרים מנהלים בכירים בחברות בנייה.

–          מה נדרש על מנת להתקבל לעבוד בחברה שלכם, והאם דרושים אצלכם עובדים ונספים?

–         כן,דרושים. אנו מגייסים כרגע עובדים חדשים עקב פתיחת סניף חדש במרכז העיר. כרגע מסיימים שם את השיפוצים ובימים הקרובים יעמוד במקום סניף מעוצב וחדשני. כל העובדים החדשים יעברו קורס הכשרה אינטנסיבי ללא כל עלות מצידם. שלא כמו סוכנויות נדל”ן אחרות, אנו לא שמים לנו למטרה להרוויח כמה אלפי שקלים על חשבון הכשרת העובדים שלנו. להפך, אנו מוכנים להשקיע זמן וכסף באנשים על מנת שיוכלו להפוך לחלק מהמשפחה שלנו וכך גם להביא הביתה  עשרות אלפי שקלים מדי חודש.

–         גם נשים יכולות לעבוד בסוכנות נדל”ן?

–         בוודאי! בעסק כמו שלנו נשים לעתים קרובות מרוויחות יותר מגברים.  אני זוכר מקרה, בו התחילה לעבוד אצלנו בחורה צעירה, אשר עבדה לפני כן  משמונה בבוקר עד שמונה בערב כקופאית בסופרמרקט והרוויחה משכורת של 4 אלף ₪ בחודש. לאחר שעבדה אצלנו חודשיים היא הרוויחה סכום שהשתווה למשכורת שנתית בעבודתה הקודמת.

–         מה הן הדרישות על מנת להתקבל אצלכם לעבודה?

–          הדברים הבסיסיים ביותר:  רישיון נהיגה ורכב, הופעה ייצוגית, ידיעת השפה העברית וכמובן-רצון להרוויח כסף! תמיד שואלים אותי האם יש צורך בניסיון במכירות? התשובה היא לא. לפי דעתי, לעתים קל יותר ללמד בן אדם מאפס, מאשר לנסות לשנות את מה שהוא כבר יודע.

–          שאלה אחרונה- מה הן אפשרויות הקידום בקריירה העתידית של העובדים הפוטנציאלים שלכם?

–          האפשרויות הן רבות. התוכניות הן לפתוח סניפים נוספים באזור גוש דן. סוכנים אשר יצברו ניסיון יתקדמו להיות מנהלים וראשי סניפים, מכיוון שרק עובדים שהתחילו מאפס ועברו את כל השלבים עד למעלה, יכולים לאייש תפקיד ניהולי.

אם הקוראים שלכם מעוניינים לבנות את העתיד שלהם בתחום הנדל”ן, אני אשמח להיפגש איתם ולענות על כל השאלות שלהם.

לתיאום פגישה חייגו: 054-252-3339

השוואה בין הנכסים

להשוות (0)